Obdivujete dobu historického baroka se všemi jeho klady i zápory? Přáli byste si umět cestovat v čase a alespoň na okamžik se v ní ocitnout? Díky Trigamě není nic snadnějšího…

Cestovat v čase můžete díky speciální aplikaci využívající virtuální realitu. Tu jsme vytvořili pro CzechTourism, což je státní příspěvková organizace, jejímž cílem je koordinovat propagaci České republiky jakožto turistické destinace, a to jak v zahraničí, tak v tuzemsku.

Předmětem projektu bylo vytvoření VR interaktivního menu, které uživatele pomocí jednoho kliku přenese do nejatraktivnějších míst ve zmiňovaném období baroka. Cílovou platformou je Samsung Gear VR, přičemž aplikace bude dostupná na Oculus Store.

Jaké možnosti a lákadla tato aplikace uživatelům přinese? Můžete se v ní rozhlížet kolem dokola, doslova ve 360 stupních, a spouštět panoramatická videa. Díky nim se ocitnete v kůži barokního tanečníka, sochaře, pekařky, houslisty a dalších. To vše přirozeně v obklopení nádherným prostředím českého baroka. Reálný prožitek vám umožní vrátit se v čase o staletí zpět a užít si něco, o čem sní nejen milovníci historie, ale i všichni ostatní, kteří mají rádi technické vychytávky všeho druhu.