Konec roku přináší řadu potěšení. Vánoce, cukroví, dárky… I v Raiffesenbank se každoročně dočkají pořádného dárečku v podobě roční finanční uzávěrky. My jsme se jim rozhodli tuto pravidelnou povinnost trochu usnadnit.

Konec roku a finanční uzávěrka v RB.

Více času na vánoční radovánky

EOY (End of Year) je pro RB každoročně náročným procesem. Cílem projektu bylo zjednodušit a optimalizovat celý proces, urychlit a zefektivnit komunikaci mezi týmy a usnadnit řízení uzávěrky pomocí přehledného manuálu. Zrychlení EOY znamená více času na předvánoční radosti.

Od koordinace přes optimalizaci po tvorbu manuálu

Naše práce zahrnovala celou škálu kroků a úkolu od koordinace přes optimalizaci procesu až po tvorbu dokumentace a manuálu pro koordinátora EOY.

Připravili jsme harmonogram akce, naplánovali kapacity, zajistili nástroje a podporu. Vytvořili jsme komunikační matici, aby byl celý tým dostatečně informovaný.

„V rámci optimalizace jsme vytvořili šablony všech dokumentů a manuál pro koordinátora, nastavili jsme také novou komunikační matici, která zrychlila a zefektivnila komunikaci mezi týmy. Dále jsme vytvořili rozcestník akce, který obsahoval všechny aktuální verze dokumentu. Během projektu jsme navrhli úpravy smluv dodavatelů a plán schůzek, který umožňoval kombinovat jednotlivé týmy,“ upřesňuje Project Manager Milan Dřízhal.