Společnost Trigama si zakládá na moderním a originálním vzhledu všech produktů, služeb i ostatních dodávek pro naše zákazníky. Tímto přístupem se jednoznačně odlišujeme od ostatních IT společností a to samé designové vymezení se vůči konkurenci tedy poskytujeme i našim zákazníkům. Zároveň nabízíme široké portfolio služeb ze samotné oblasti grafiky a designu.

Trigama graphic book ke stažení (pdf)

Služby Trigama grafika a design ke stažení (pdf)

Ukázky naší práce

Návrh logotypu

Logotyp nebo značka společnosti by měla navozovat v zákazníkovi důvěru, zájem a dobrý pocit a výraznou měrou přispívá k úspěchu Vašich produktů a služeb. Proto pro Vás navrhneme vhodný logotyp podle Vašich reálných požadavků a firemních potřeb tak, aby plnil co nejlépe svou funkci a účel. Samotný logotyp bývá prvním krokem k tvorbě vizuálního stylu společnosti a z takového logotypu se pak odvíjí všechny ostatní grafické prvky, jako jsou např. základní firemní barvy, typografie i styl designu.

Ke každému logotypu přistupujeme jedinečně a snažíme se o jeho originální ztvárnění a pojetí. Tímto však pro nás práce nekončí a dále pak spolupracujeme na budování celého korporátního image a poskytujeme našim zákazníkům plnou podporu v grafických aplikacích jejich loga a celého designu.

Grafický manuál

Grafický manuál je základním prvkem v definicích firemního designu a lze ho vnímat jako příručku definující soubor pravidel logotypu nebo firemní značky a jejich aplikace. Jsou to zejména:

 • definice základních a doplnkových barev
 • základní logotyp / grafická značka
 • barevné, negativní a černobílé varianty logotypu / značky
 • konstrukce logotypu / značky
 • ochranný prostor logotypu / značky
 • vzorové a zakázané aplikace logotypu a značky na pozadí

Součástí grafického manuálu je také kolekce souborů obsahující veškeré definice loga (vektorový formát AI, PDF,  rastrový formát JPG a PNG s transparentním pozadím). Grafický manuál obsahuje také návrhy firemních tiskovin a dalších propagačních předmětů.

Korporátní design

Pro naše klienty navrhujeme originální řešení jednotného vizuálního stylu nazývaného také jako korporátní design. Korporátní design společnosti definuje prezentaci jejích produktů a stává se základním vizuálním projevem firmy, který je nejdůležitější složkou vnímání image společnosti mezi klienty.

Korporátní design je souhrnné označení pro soubor grafických prvků používaných společností. Definuje zejména firemní barvy a jejich přesnou skladbu, logotyp a vymezení jeho aplikace pro různé případy. Součástí vizuálního stylu jsou firemní materiály např. vizitky, formuláře, hlavičkové papíry či spisové desky. Vizuální styl se uplatňuje v exteriéru i interiéru, na osobní i užitková vozidla, pracovní oděvy a jiné reklamní předměty. Souhrn všech těchto pravidel a prvků definuje jednotný grafický manuál.

Webdesign

Navrhneme a zhotovíme pro Vás firemní www prezentaci, e-shop nebo produktový microsite. Na přání je doplníme o přehledný redakční systém, díky němuž si můžete sami a jednoduše upravovat obsah webu. Pokud chcete prodávat přes internet, navrhneme pro Vás moderní a atraktivní e-shop.

Také pro Vás navrhneme grafický design a uživatelsky přívětivou a stylovou podobu aplikací tak, aby odpovídal firemní korporátní identitě a jeho ovládání bylo co nejvíce intuitivní a příjemné.

Sledujeme nejnovější trendy v oblasti designu jako jsou UX (User Experience) a UI (User Interface) nebo responsibilní návrh (je vhodný i pro mobilní zařízení). Ty následně promítáme do našich návrhů a realizací.

Propagační materiály

Propagační materiály jsou významným komunikačním prostředkem firmy a mají nezastupitelnou reklamní funkci pro prezentaci image a jména Vaší společnosti a produktů. Jedná se zejména o tyto:

 • jmenné i obecné vizitky, firemní obálky
 • hlavičkový papír, formuláře a spisové desky
 • katalogy, prospekty, letáky a ceníky
 • e-commerce bannery (statické nebo animované)
 • výroční zprávy, návody a manuály ke zboží
 • návrh obalu produktu, PF karty, kalendáře
 • šablony prezentací, ikonové sady, fotokolekce
 • razítka, samolepky a polepky na CD, DVD
 • branding a polepy osobních i užitkových vozidel

Samotná výroba firemních tiskovin je složitý proces vyžadující široké zkušenosti v oblasti produkce DTP tiskovin. Svým zákazníkům zajišťujeme komplexní služby od dodání souborů pro tisk (tiskové PDF) až po zadávací specifikaci pro Vaši tiskárnu nebo celkový dohled při výrobě a korektuře tiskovin.

Reklamní předměty

Reklamní předměty jsou jedním z nejlepších marketingových nástrojů. Správně zvolené reklamní předměty a dárky lze využít jako poděkování pro nové i stávající zákazníky nebo obchodní partnery. Samozřejmě je důležité klást velký důraz na špičkovou kvalitu brandování (potisk, výšivka, gravírování aj.). Reklamní předměty navrhneme a následně vybereme
optimálního dodavatele pro jejich výrobu a dodání.

 • reklamní předměty – deštníky a pláštěnky, potřeby pro domácnost, hodiny a budíky, kalendáře a diáře, kancelářské potřeby, nářadí a nástroje, potřeby pro volný čas, psací potřeby, tašky, batohy aj.
 • dárkové sady – business dárky, sady luxusních per, dárky pro milovníky vína, poukazy a slevové kupóny
 • reklamní textilie – kloboučky, čepice a kšiltovky, šátky, košile, polokošile, trička a mikiny, pracovní oděvy aj.

Reference