Naše společnost Trigama International s.r.o. se stala hlavním IT partnerem neziskové organizace Liga proti rakovině Praha, jejíž náplní je již 25 let snaha o snížení úmrtnosti na zhoubné nádory v České republice. Liga organizuje v průběhu celého roku preventivní a osvětové akce a mimo jiné pořádá i známou charitativní sbírku Český den proti rakovině, která se letos koná ve středu 11.5.

Generální ředitel Trigamy Ing. Zdeněk Binder nám poskytl následující rozhovor, ve kterém vysvětluje důvody i formu spolupráce Trigamy s Ligou proti rakovině Praha.

Jak se zrodila vaše spolupráce s Ligou proti rakovině Praha?
Chtěli jsme dlouhodobě sponzorovat buď konkrétního člověka nebo projekt, který nám dává smysl. Jsme mladá kreativní IT společnost a napadlo nás, že místo přímého sponzoringu peněžní částkou bychom mohli pomáhat tím, co umíme nejlépe, totiž tvorbou moderních webových a mobilních aplikací.
Liga proti rakovině je asi nejznámější charitativní sbírka v České republice s dlouhou historií a proto se dostala do našeho hledáčku. Mimo jiné jsme zjistili, že Liga proti rakovině Praha nemá moderní web, nevyužívá plně potenciál sociálních sítí a že je prostor pro zlepšení i v dalších oblastech. Nakonec jsme ji oslovili a začali spolupracovat.

Jaké produkty dodala Trigama International s.r.o. v rámci partnerství?
Vytvořili jsme nové webové stránky pro Český den proti rakovině (https://www.cdpr.cz/).

Vytvořili jsme novou grafiku pro oficiální facebookový profil Liga proti rakovině Praha (https://www.facebook.com/lpr.cz/), komunitní stránku Český den proti rakovině a založili jsme událost Český den proti rakovině 2016. Dále jsme vytvořili twitterový účet Liga proti rakovině Praha (https://twitter.com/lpr_cz). Zde všude nyní mohou pracovníci Ligy proti rakovině informovat o novinkách, akcích a zajímavostech. Zároveň jim pomáháme se správou těchto účtů na sociálních sítích.

Vymysleli jsme také způsob, jak pomoci lépe organizovat prodejce kytiček v rámci Českého dne proti rakovině. Navrhli a vytvořili jsme mobilní aplikaci Den proti rakovině, která během akce Český den proti rakovině pomůže prodejcům lépe pokrýt volná prodejní místa a nakupujícím najít nejbližšího prodejce.

Dále jsme spolu s Ligou proti rakovině Praha vymysleli a následně realizovali koncept e-kytičky, kterým chceme podpořit prodej DMS. E-kytičku si pak nakupující budou moci stáhnout v různých provedeních a nebo si jí automaticky umístit na profilovou fotografii na Facebooku.

To vše kompletně zdarma v rámci našeho sponzoringu. Doufáme, že naše investice v řádu stovek tisíc bude mít pro Ligu proti rakovině dlouhodobý finanční efekt a navýší jejich příjmy v řádu milionů.

Které hlavní ideje jste uplatňovali při tvorbě webové stránky a aplikace?
Zaměření na moderní design, sociální sítě a mobilní zařízení. Snažíme se tak oslovit i mladou generaci, která žije neustále s mobilem v jedné ruce.

Jaké jsou hlavní novinky nové webové stránky?
Navrhli jsme nový moderní design včetně inovace všeobecně známé kytičky, optimalizovali je pro zobrazení na mobilních zařízeních a postavili je na redakčním systému tak, aby bylo možné webové stránky jednoduše spravovat a publikovat novinky a další informace.

Co bude obsahovat nová aplikace Den proti rakovině?
Základním motivem je vylepšit organizaci prodejců a zvýšit informovanost. Prodejci se v rámci aplikace registrují a sdílejí svojí polohu, na mapě pak je vidět online pozice všech registrovaných prodejců. To pomůže vyřešit dva základní problémy:

1. ve velkých městech se mohou prodejci přesouvat dle aktuální potřeby pokrytí rušných míst. Například pokud je několik dvojic prodejců na stejném místě u metra, mohou se v aplikaci podívat do mapy, jestli o kus dál na jiném rušném místě prodejci naopak nechybí a přesunout se tam,
2. v menších městech naopak ten, kdo si chce koupit kytičku a nemůže najít prodejce, tak pomocí mobilní aplikace zjistí, kde se právě pohybuje nejbližší prodejce.

Zároveň je v aplikaci možné jednoduše na dvě kliknutí poslat DMS a tím si koupit e-kytičku. Po odeslání DMS přijde v rámci potvrzení o přijetí odkaz, který vede na stránku. Ta Vám umožní pohodlně nahrát na Váš Facebook profil e-kytičku – na Vaší aktuální profilovou fotku bude připnuta kytička Českého dne proti rakovině.

Aplikace také poskytuje další základní informace o:

  • aktuálním Českém dni proti rakovině,
  • organizaci Liga proti rakovině Praha,
  • kolik aktuálně bylo vybráno na nákupu e-kytiček,
  • jak přispět větší částkou,
  • jak pomoci a stát se prodejcem kytiček,
  • odkazy na sociální sítě.

Pro které mobilní operační systémy bude aplikace určená?
Aplikace bude pro dva nejrozšířenější operační systémy, tj. Android a iOS.

Odkdy působí Trigama International s.r.o. na trhu?
Trigama International s.r.o. byla založena na podzim roku 2013. Působíme převážně na českém trhu, ale daří se nám dodávat naše služby a produkty i do zahraničí na Slovensko, do Norska či Lucembruska.

Jak byste stručně charakterizoval vaši společnost?
Trigama International s.r.o. je kreativní IT společnost, dodávající komplexní, inovativní IT služby a produkty.

Jaké produkty a služby nabízíte?
Věnujeme se moderním trendům v oblasti IT, zejména ve vývoji webových a mobilních aplikací. Dále poskytujeme konzultační služby v provozu včetně pronájmu našich odborníků. Dodáváme také řešení v oblasti grafiky, webdesignu a v neposlední řadě se zabýváme vzděláváním, zejména v podobě e-learningu.