Společnost Trigama International měla opět tu čest pomoci dobré věci! Pro Ligu proti rakovině provedla zdarma jako formu podpory redesign webových stránek www.cdpr.cz a mobilních aplikací Den proti rakovině (Android a iOS).

„Oproti loňskému roku jsme přidali do mobilních aplikací i nové funkce a také jsme zahájili tvorbu zcela nového webu www.lpr.cz, protože jeho stávající podoba je již opravdu nevyhovující“ prozradil Miroslav Jungwirth, project manager Trigamy. Internetové stránky www.cdpr.cz prošly hlavně grafickou úpravou, UX optimalizací a rovněž optimalizací kódu. „Celkově byly provedeny na první pohled hlavně kosmetické změny webové stránky www.cdpr.cz a v mobilních aplikacích Den proti rakovině, ale velký posun se udělal v oblasti UX, kdy spousta funkcí a možností je nyní daleko dostupnějších. Od nynějška se na webu i v mobilních aplikacích lépe orientuje a snadněji se získávají informace. Věřím, že to povede k jednodušší a rychlejší orientaci uživatelů, a tedy i k jejich většímu zapojení do Českého dne proti rakovině,“ dodal Mirek.

V mobilních aplikacích došlo kromě grafického vylepšení také k úpravě zasílání DMS zpráv (pro nákup e-kytiček). Nově je možné vybrat ze tří variant (30 Kč, 60 Kč a 90 Kč). „Upravilo se i propojení se sociálními sítěmi, kdy jsou nově zobrazeny odkazy na všechny sociální sítě Ligy proti rakovině a nechybí ani snadná možnost sdílet s kamarády informaci o nákupu kytičky na těchto sítích. I letos bude opět možné si jednoduše „připnout“ e-kytičku na profilovou fotku na Facebooku,“ uvedl Mirek. „Snad se letošní ročník i s naší IT podporou vydaří – upřímně to Lize proti rakovině přejeme…“

Dodejme, že podobné podpory se Liga proti rakovině dočkala od Trigamy již v loňském roce a počítat s ní lze i do budoucna.