Trigama International s.r.o. se podílela na zorganizování komunitní akce VR Meetup, jehož hlavním tématem byla, jak již název napovídá, virtuální realita (VR) a rozšířená realita (AR).  V pátek 21. dubna 2017 od 14 hodin si mohli zájemci v Paralelní Polis v Holešovicích poslechnout vše podstatné o největším pop kulturním fenoménu současné doby.

„Akce se konala ve spolupráci s Markem Ďurišem, který pracuje pro server VirtualniRealita.cz, a Davidem Svobodou, který je naším leaderem přes virtuální realitu, 2D a 3D animaci a zároveň přednáší na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze,“ prozradil Zdeněk Binder, generální a obchodní ředitel Trigama International s.r.o.

Přednášek se nicméně zhostili i další experti: za Trigamu David Svoboda a Nik Page, jediný Google vývojový expert UX v České republice, dále Jan Hovora, expert na Hololens, a online se s účastníky spojil i Mirek Burkoň přímo ze Spojených států amerických. Tento programátor, inovátor a maker je zakladatelem firmy Phantom AR, která v Silicon Valley vyvíjí platformu pro novou generaci AR systémů, s nimiž uživatelé získají nadlidské superschopnosti  „Byli jsme seznámeni s rozdíly mezi trojrozměrnou realitou (3D),  virtuální realitou (VR) a rozšířenou realitou (AR) z různých úhlů pohledu, od UX designu, přes tvorbu obsahu po technické problémy,“ řekl Zdeněk a dále prozradil: „Z naší strany hodnotíme akci jako velice úspěšnou a plánujeme její opakování vícekrát do roka,“.

Virtuální realita se stává fenoménem napříč téměř všemi obory. Od herního průmyslu přes IT reklamní průmysl až po zdravotnictví či showbyznys. A VR Meetup, který sledoval a poslouchal zaplněný sál účastníků, to jen potvrdil.

Záznam z této akce najdete na našem Facebook profilu.

Rozhovor o Hololens s Janem Hovorou, který vznikl na této akci, můžete shlédnout na tomto videu.