Nová verze systému Moodle je rychlejší a práce s ním je efektivnější, což ocení především studenti a učitelé při jeho každodenním využívání.

Trigama dodala České zemědělské univerzitě v Praze (ČZU) experty na systém pro řízení vzdělávání, tzv. learning management systém (LMS) Moodle. Našemu týmu se podařilo dosáhnout v průběhu uplynulého půl roku významného zlepšení fungování jednoho z klíčových systémů této univerzity, se kterým měla dlouhodobé problémy.

„Kromě úspěšného upgradu systému Moodle na verzi 2.9 jsme optimalizovali procesy související s provozem a správou, díky čemuž došlo k výraznému zefektivnění a zrychlení systému,“ řekl Mirek Jungwirth, Project manager Trigamy zodpovědný za celý tento projekt.

„Každoročně se tisíce studentů začátkem školního roku zapisovalo najednou na svých cvičeních do kurzů a kurzy také prohlíželo, čímž se systém stával velmi pomalým až nepoužitelným. Díky upgradu systému letos zápis proběhl hladce a bez větších obtíží“, shrnul náš úspěch Mirek.

Naši grafici a kodéři zároveň vytvořili pro aktualizovanou verzi systému Moodle i nový vzhled v podobě šablony, která je v souladu s CI (corporate identity) univerzity i s nejnovějšími trendy v designu webových aplikací.

„Šablona splňuje moderní požadavky a to jak z pohledu UI, tak z pohledu UX. Nová šablona je responzivní, její vzhled je moderní a odpovídající univerzitním požadavkům. Největší odměnou však pro nás je, že ohledně modernizace vzhledu systému Moodle nám od koncových uživatelů chodí samé pozitivní reakce,“ doplnil Mirek.

Díky dobrým výsledkům našeho týmu, s kterým je univerzita velmi spokojena, jsme se s ČZU domluvili na dlouhodobé spolupráci v oblasti správy a rozvoje LMS Moodle. A za to patří našemu týmu velký dík, dobrá práce!